Opublikowano: sobota, 23, marzec 2024
Jakub Albiniak

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Wielki Tydzień, w którym przeżywamy pamiątkę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. Liturgia W Wielki Czwartek i Wielki Piątek o godz. 18.00, liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę o 20.00. Rezurekcja tradycyjnie o 6.00.

Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie się odbywało w Wielką Sobotę od 8.00 do 13.00 co pół godziny.

W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne Caritas.

Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można złożyć do puszki przy wyjściu z kościoła.

IV niedziela Wielkiego Postu

Opublikowano: sobota, 09, marzec 2024
Jakub Albiniak

Do puszki przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Tacę z przyszłej niedzieli przeznaczmy na spłatę posadzki w kościele.

VI niedziela zwykła

Opublikowano: niedziela, 11, luty 2024
Jakub Albiniak

Dziś Światowy Dzień Chorego, po mszy św. udzielamy chorym sakramentu namaszczenia.

W środę rozpoczyna się czas czterdziestodniowego przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Tego dnia obowiązuje post ścisły tj. jakościowy i ilościowy, możemy spożyć jeden posiłek do syta i dwa mniejsze bez mięsa. Msze św. w Środę Popielcową o godz. 7.00, 16.30 i 18.00.

We wszystkie piątki Wielkiego postu po mszy św. będzie odprawiana Droga Krzyżowa, zaś dla dzieci o godz. 16.30.

Do puszki przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na pomoc osobom poszkodowanym przez wojnę w Ukrainie, o co prosi Caritas.

Tacę z przyszłe niedzieli przeznaczmy na spłatę posadzki w kościele.

Niedziela Świętej Rodziny

Opublikowano: niedziela, 31, grudzień 2023
Jakub Albiniak

W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana Świętem Trzech Króli, tego dnia poświęca się kredę i kadzidło. Kredą oznaczamy tradycyjnie drzwi naszych domów. Msze będą odprawiane jak w niedzielę.

Do zakończenia kolędy w dni powszednie nie będzie mszy o 18.00 z wyjątkiem sobót i pierwszego piątku miesiąca.

W trakcie kolędy kancelaria parafialna jest czynna 7.30 - 8.30.