Sakrament małżeństwa

Przygotowanie do sakramentu małżeństwa w parafii pw. św. Wojciecha w Lublinie:

6 MIESIĘCY (lub wcześniej) przed planowanym ślubem należy:

1. Zgłosić się do kancelarii parafialnej i zarezerwować konkretny dzień i godzinę uroczystości.

2. Pobrać indeksy z kancelarii i rozpocząć udział w konferencjach dla narzeczonych i spotkaniach z doradcą życia rodzinnego.

3 MIESIĄCE przed ślubem narzeczeni zobowiązani są:

1. Zgłosić się osobiście do kancelarii parafialnej i spisać protokół przedślubny.

2. Wymagane są następujące dokumenty:

- dowody osobiste,

- metryki chrztu nie starsze niż 6 miesięcy (z parafii w której był chrzest, pełny odpis z adnotacją o bierzmowaniu)

- wdowcy przynoszą akt zgonu współmałżonka,

- świadectwa katechizacji z ostatniej klasy szkoły średniej,

- należy przypomnieć datę pierwszej Komunii Św. oraz datę Bierzmowania

/wtedy rozpocznie się wygłaszanie zapowiedzi/

3. Przystąpić do Sakramentu Pokuty i uzyskać podpis spowiednika na indeksie nauk przedmałżeńskich.

4. Pójść do Urzędu Stanu Cywilnego po dokumenty do „ślubu konkordatowego”.

W TYGODNIU BEZPOŚREDNIO POPRZEDZAJĄCYM UROCZYSTOŚĆ ŚLUBNĄ narzeczeni powinni:

1. Przystąpić do Sakramentu Pokuty i uzyskać podpis spowiednika na indeksie nauk przedmałżeńskich.

2. Zgłosić się osobiście ze świadkami do kancelarii parafialnej w celu spisania aktu ślubu.

3. Wymagane wówczas dokumenty:

- wypełnione indeksy nauk przedmałżeńskich,

- świadectwo wygłoszonych zapowiedzi (jeśli były zlecone do wygłoszenia poza tutejszą parafią),

- zaświadczenia z USC (ślub konkordatowy) lub świadectwo ślubu cywilnego,

- dowody osobiste pełnoletnich świadków.

Narzeczeni pragnący zawrzeć sakrament małżeństwa poza własną parafią mogą uzyskać „Licencję do asystowania przy zawieraniu sakramentu małżeństwa poza własną parafią”.

Sakrament małżeństwa poza własną parafią. Warunki uzyskania Licencji.

Przygotowanie w parafii pw. Św. Wojciecha w Lublinie

6 MIESIĘCY (lub wcześniej)  przed planowanym ślubem należy:

1. Pobrać indeksy z kancelarii parafii św. Wojciecha i rozpocząć udział w konferencjach dla narzeczonych i spotkaniach z doradcą życia rodzinnego.

3 MIESIĄCE przed ślubem narzeczeni zobowiązani są:

1. Zgłosić się osobiście do kancelarii parafii św. Wojciecha i spisać protokół przedślubny.

2. Wymagane są następujące dokumenty:

- dowody osobiste,

- metryki chrztu nie starsze niż 6 miesięcy (pełny odpis z adnotacją o bierzmowaniu)

- świadectwa katechizacji z ostatniej klasy szkoły średniej,

- należy przypomnieć datę pierwszej Komunii Św. oraz datę Bierzmowania

/wtedy rozpocznie się wygłaszanie zapowiedzi/

4. Pójść do Urzędu Stanu Cywilnego po dokumenty do „ślubu konkordatowego”.

W TYGODNIU BEZPOŚREDNIO POPRZEDZAJĄCYM  UROCZYSTOŚĆ ŚLUBNĄ narzeczeni powinni:

2. Zgłosić się osobiście do kancelarii parafii św. Wojciecha po LICENCJĘ ASYSTENCJI PRZY MAŁŻEŃSTWIE.

3. Wymagane wówczas dokumenty:

- wypełnione indeksy nauk przedmałżeńskich,

- świadectwo wygłoszonych zapowiedzi (jeśli były zlecone do wygłoszenia poza tutejszą parafią).

3. Zgłosić się osobiście ze świadkami do kancelarii parafialnej w miejscu ślubu w celu spisania aktu ślubu.

4. Wymagane wówczas dokumenty:

- zaświadczenia z USC ( ślub konkordatowy) lub świadectwo ślubu cywilnego,

- dowody osobiste narzeczonych i świadków.

>> Wszystko o małżeństwie na wiara.pl