Poradnia prawna

Super User

Z uwagi na aktualną sytuację w kraju i na świecie nie ma możliwości uzyskania porady prawnej podczas bezpośredniego spotkania z prawnikiem. Osoby zainteresowane pomocą prawną w pierwszy i trzeci poniedziałek miesiąca w godz. 17:30 do 18:30 mogą dzwonić na numer telefonu: 538-837-023.

Poradnia Prawna otwarta jest w każdy 1. oraz 3. poniedziałek miesiąca,

w sali Biblioteki w godz: od 17:30 do 18:30.

Pomoc prawna świadczona w parafii skierowana jest do wszystkich mieszkańców naszej parafii potrzebujących wsparcia prawnego.

Pomoc prawna polega na:

• poinformowaniu osoby potrzebującej pomocy prawnej o obowiązującym stanie prawnym, przysługujących jej uprawnieniach lub spoczywających na niej obowiązkach;

• wskazaniu osobie potrzebującej pomocy prawnej sposobu rozwiązania dotyczącego jej problemu prawnego;

• pomocy w sporządzeniu wymagającego wiedzy prawniczej projektu pisma w zakresie niezbędnym do udzielenia pomocy, przy czym pomoc w sporządzeniu to wyłącznie doradztwo, sprawdzenie poprawności, zaproponowanie zmiany/uzupełnienia itp., ale nie sporządzenie pisma.

Obszary prawa objęte pomocą to przede wszystkim: odszkodowania, zadośćuczynienia, prawo cywilne, prawo rodzinne, prawo spadkowe, windykacja należności, prawo pracy i ubezpieczeń społecznych, prawo karne i prawo wykroczeń. Osoba zainteresowana uzyskaniem pomocy prawnej powinna zabrać ze sobą wszystkie dokumenty, które mogą mieć istotne znaczenie dla sprawy + listę pytań, która może być pomocna dla uzyskania kompleksowej pomocy prawnej.

Regulamin darmowych porad prawnych:

1 Porady prawne w parafii są prowadzone nieodpłatnie.

2 Porady odbywają się w każdy pierwszy i trzeci poniedziałek miesiąca (za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy) od godz. 17:30 do godz. 18:30 (termin może ulec zmianie) w sali Biblioteki Parafialnej.

3 Z porad mogą korzystać jedynie osoby znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej, w tym w szczególności parafianie tutejszej parafii.

4 W czasie porad nie będą sporządzane pisma. Pomoc w sporządzeniu to wyłącznie doradztwo, sprawdzenie poprawności, zaproponowanie zmiany/uzupełnienia itp., ale nie sporządzenie pisma.

5 Nie udziela się porad dotyczących osób trzecich bez ich wiedzy i zgody wyrażonej na piśmie.

6 Wszelkie dokumenty mogą być pozostawiane do wglądu jedynie w formie kserokopii i przekazywane bezpośrednio do rąk prowadzącego porady.

7 Udzielane porady dotyczą wyłącznie kwestii prawnych.

pw. Św. Wojciecha BM w Lublinie

ul. Kaczeńcowa 7