Galilea

Paweł Łukaszewski

GALILEA, czyli Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego jest katolicką, charyzmatyczną i bardzo radosną wspólnotą ewangelizacyjną. Celem istnienia Wspólnoty jest nowa ewangelizacja, czyli niesienie innym zbawienia i nadziei płynącej z osobistego spotkania ze Zmartwychwstałym Jezusem w mocy Ducha Świętego. Wzorcem w budowaniu Wspólnoty jest Trójca Święta i gmina pierwszych chrześcijan (Dz 2,42-45), dzięki czemu tworzymy więzi pełne ciepła, prostoty i miłości. Razem modlimy się, rozważamy Słowo Boże i wzrastamy w wierze.

Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego

8 Drużyna Lubelska "Potok", Św. Jadwigi Królowej należy do Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego "Zawisza" Federacji Skautingu Europejskiego.

Powstała 10 maja 2008 roku, a oficjalnie uznana została 12 października 2008 r.

Drużyna zrzesza dziewczęta od 12 do 16 lat. Dziewczęta spotykają się co sobotę na zbiórkach, które trwają od 3 do 4 godzin. Raz w miesiącu uczestniczymy też we mszy świętej. Raz w roku jeździmy też na zimowiska i obozy.

Drużynową jest Marta.

Opiekunem duchowym jest:

ZAPRASZAMY!

Oficjalna strona SHK Zawisza FSE: http://gniazdo.fse.pl/

Schola "Adalbertus"

W naszej parafii działa schola dziecięco - młodzieżowa "Adalbertus". Spotkania odbywają się zwykle dwa razy w miesiącu. Schola przygotowuje najczęsciej oprawę liturgiczną Mszy św. o godz:16:30 w niedzielę (poza tym w Wielkim Poście - Drogę Krzyżową). Opiekę nad zespołem sprawuje pani Magdalena Gersztyn, tel. 537 373 300. Serdecznie zapraszamy nie tylko śpiewających ale także grających. Wszyscy są mile widziani.

Hymn do św. Wojciecha w wykonaniu scholi:

Liturgiczna Służba Ołtarza

Ministranci i lektorzy

Każdy w swoim życiu jest przez Pana Boga do czegoś powołany. Wszyscy otrzymali w darze różnorakie talenty i uzdolnienia.

W XXI wieku jest wiele sposobów na spędzenie wolnego czasu. Ale czy kiedyś będąc na Mszy Świętej nie pomyślałeś, aby Twój wolny czas przeznaczyć na coś bardziej wartościowszego? Czy nie chciałeś znaleźć się bliżej Ołtarza? Jeżeli nurtują Cię takie pytania zostań ministrantem i dołącz do naszej grupy.

Ministrant to ktoś kto służy przede wszystkim Bogu. Jednak w czasie poza Mszą Świętą tworzymy wspaniałą i zgraną ze sobą grupę. Możemy zawsze na siebie liczyć. W naszej wspólnocie, każdy ma swoje indywidualne i przypisane do niego zadanie.

Wszystko zaczyna się od zapisania się do LSO. Dzięki życzliwości starszych kolegów ministranci szybko pną się po szczeblach ministranckiej „kariery”. Zdobywają nowe umiejętności i poznają tajniki liturgii i Kościoła.

Jeżeli chciałbyś do nas dołączyć przyjdź na naszą zbiórkę w piątek o godzinie 18.00, którą rozpoczynamy Mszą Świętą.

Króluj nam Chryste! Regna Nobis Christe!

OPIEKUN: