Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pierwsza Komunia

Super User

Do Sakramentu Eucharystii po raz pierwszy przystępują dzieci z trzecich klas szkoły podstawowej. Przygotowanie odbywa sie w czasie katechezy szkolnej, jak również podczas cyklicznych spotkań w kościele przed niedzielną Mszą św. o godz: 16:30. Przygotowanie prowadzi ks. Sławomir Sura.

Terminy:

W związku z pytaniami dotyczącymi uroczystości I Komunii Świętych, przypominamy, że zgodnie z instrukcją z dnia 25 marca br. sposób działania uzależniony został od powrotu dzieci do szkół. W związku z powyższym: 
  1. Skoro dzieci nie wróciły do szkół po Wielkanocy, należy przenieść I Komunie Święte na okres późniejszy, także powakacyjny - w porozumieniu z katechetami i rodzicami. 
  2. Jeżeli dzieci wrócą do szkół przed wakacjami, można zorganizować I Komunię Świętą we wcześniejszym terminie, zachowując wszystkie przepisy dotyczące bezpieczeństwa. 
  3. Można zorganizować uroczystość I Komunii Świętej w kilku grupach.

 

>> Katechizm Kościoła Katolickiego o sakramentach

 

Parafia Rzymskokatolicka

pw. Św. Wojciecha BM w Lublinie

ul. Kaczeńcowa 7

20-543 Lublin

Strony które warto odwiedzić

Archidiecezja Lubelska