Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
JoomlaTemplates.me by BlueHost Reviews

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30.10.2022

Opublikowano: sobota, 29, październik 2022 Jakub Albiniak

XXXI Niedziela Zwykła 

We wtorek będziemy przeżywali radosną uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół w tej uroczystości wychwala Boga za dar świętości najwspanialszych swych synów i córek. To Ci, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i przykazaniom. Dla nas są oni czytelnym drogowskazem na drodze do wieczności w domu Ojca. Pamiętajmy, że tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we mszy świętej.

Porządek mszy świętych 1 listopada jak w każdą niedzielę z wyjątkiem msz o 16.30. Tej mszy nie będzie.

W środę obchodzić będziemy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, w naszej tradycji zwany także Dniem Zadusznym. Wspominamy tych, którzy odeszli od nas, a którzy w czyśćcu oczekują na Wieczne życie z Bogiem. Tego dnia zapraszamy na msze święte o godz. 7.00 i 18.00.

Kończymy różańcowy październik, ale nie rozstajemy się z różańcem. Z początkiem listopada w szczególny sposób wspominamy naszych bliskich zmarłych. Pamięć ta niech będzie wyrazem nie tylko naszej kultury ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane ofiarujmy im dar modlitwy. Właśnie tej różańcowej.

Nabożeństwa wypominkowe przez cały miesiąc listopad będą odprawiane codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.

Odsłony: 277

 

Parafia Rzymskokatolicka

pw. Św. Wojciecha BM w Lublinie

ul. Kaczeńcowa 7

20-543 Lublin

Strony które warto odwiedzić

Archidiecezja Lubelska