Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Krąg Biblijny

Super User

 

Krąg Biblijny to spotkanie ze Słowem Bożym, poznawanie Ewangelii i zgłębianie jej przesłania. To nasze indywidualne spotkanie z Jezusem w Jego Słowie.

Nasza grupa modlitewna istnieje od 2015 roku. Jej celem jest pogłębianie wiedzy religijnej oraz naszej wiary poprzez medytację Słowa Bożego, aby następnie zastosować Je w naszym codziennym życiu. To tutaj każdy z nas poznaje i uświadamia sobie to, co Pan Bóg chce do niego powiedzieć przez Swoje Słowo.

Każde spotkanie rozpoczynamy zapaleniem świecy jako znaku obecności Chrystusa i modlitwą do Ducha Świętego. Następnie czytamy wybrany fragment Pisma Świętego, medytujemy, rozmyślamy nad tym, co Jezus chce nam powiedzieć, odnosimy go do własnego życia, po czym dzielimy się naszymi przemyśleniami, spostrzeżeniami, wątpliwościami. Wspólna modlitwa i błogosławieństwo kończy spotkanie.

Spotkania naszego Kręgu Biblijnego odbywają się w każdy wtorek o godzinie 18:45 w sali na chórze. (pierwsze piętro)

Zapraszamy każdego (nie trzeba być znawcą Pisma Świętego), kto odczuwa potrzebę poznawania Jezusa przez Jego Słowo. Każdego, kto choć na chwilę, chce zatrzymać się, posłuchać, medytować i kontemplować Słowo Boże.

Wiele pomocnych materiałów znajdziesz odwiedzając te strony:

biblista.pl 

Telewizyjny Uniwersytet Biblijny

biblia.deon.pl

Modlitwy przed czytaniem i po czytaniu Pisma Świętego

 

OPIEKUN: 

 

Parafia Rzymskokatolicka

pw. Św. Wojciecha BM w Lublinie

ul. Kaczeńcowa 7

20-543 Lublin

Strony które warto odwiedzić

Archidiecezja Lubelska