Wniebowstąpienie Pańskie 2023 - ogłoszenia

Opublikowano: sobota, 20, maj 2023 Jakub Albiniak

Dzisiejsza uroczystość jest obchodzona w Kościele od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: "A ja , gdy zostanę wywyższony, pociągnę wszystkich do siebie". Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. warto pamiętać, że ta niedziela kończy Okres Wielkanocny, i to ostatni moment aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i komunię św.

Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na spłatę zadłużenia związanego z wykonaniem posadzki w kościele.