Droga Światła 29.04.2018

Opublikowano: sobota, 21, kwiecień 2018 Paweł Łukaszewski

Droga Światła, (łac. Via Lucis) znana jest w Kościele od 1988 roku, a za inicjatorów tego nabożeństwa uważa się zgromadzenie księży salezjanów. To oni wzorując się na 14 stacjach Drogi Krzyżowej wyznaczyli 14 stacji paschalnych, które miały miejsce po Zmartwychwstaniu Chrystusa, a o których opowiadają Ewangelie i Dzieje Apostolskie. Nabożeństwo to rozpoczyna się od stacji powstania z martwych Chrystusa i kończy się wydarzeniem Zielonych Świąt, kiedy Zmartwychwstały posyła uczniom zapowiedzianego Ducha Świętego.

Od kilku lat także w naszej parafii gromadzimy się w Okresie Wielkanocnym na nabożeństwie Drogi Światła. Chcemy w ten sposób przeżywać naszą radość ze zmartwychwstania Pana Jezusa. W tym roku zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w niedzielę, 29 kwietnia, po Mszy św. wieczornej. Można zabrać ze sobą świece (zabezpieczone przed kapaniem wosku).

Zapraszamy!

29 kwietnia 2018