Nowe zasady bezpieczeństwa

Paweł Łukaszewski

Na stronach rządowych pojawiły się nowe informacje na temat zasad bezpieczeństwa w związku z pandemią koronawirusa. Wśród wprowadzonych zasad znalazły się też takie, które związane są z udziałem w uroczystościach religijnych.

Zasady bezpieczeństwa w trakcie uroczystości religijnych

Ograniczenia w przemieszczaniu nie dotyczą również osób, które chcą uczestniczyć w wydarzeniach o charakterze religijnym. Tutaj jednak wprowadziliśmy kolejną ważną zasadę. W mszy lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób – wyłączając z tego osoby sprawujące posługę.

Zachęcamy jednak do uczestnictwa w wydarzeniach religijnych za pośrednictwem telewizji, radia czy internetu.

żródło: www.gov.pl