Paweł Łukaszewski

Drodzy Parafianie, napływające każdego dnia informacje pokazują, że pandemia w Polsce nie odpuszcza. Przypominamy zatem zasady bezpieczeństwa i bardzo prosimy, aby przestrzegać ich bez żadnych wyjątków.

Do kościoła wchodzimy i po kościele przez cały czas poruszamy się wyłącznie w maseczkach lub przyłbicach, z zasłoniętymi ustami oraz nosem.

Zachowujemy bezpieczne odległości - zajmując miejsca w ławkach, podchodząc do Komunii, czekając na spowiedź.

Osoby mające objawy infekcji, poddane izolacji lub kwarantannie - zostają w domu. Takie osoby nadal obowiązuje dyspensa od obowiązku udziału w niedzielnej Eucharystii.

Zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej udzielanej na dłonie. Podchodząc do kapłana wyciągamy przed siebie obie dłonie, lewa dłoń na wierzchu, a prawa pod spodem, bez rękawiczek. Spożywamy Komunię od razu przy kapłanie, nie odchodzimy nigdzie z Komunią na ręku. Osoby, które w takiej formie pragną przyjmować Komunię Świętą PODCHODZĄ NA SAMYM POCZĄTKU, dopiero później pozostali wierni. >>>WIĘCEJ

Dbajmy wzajemnie o nasze bezpieczeństwo, bądźmy za siebie wzajemnie odpowiedzialni. Dziękujemy!