Koła Różańcowe

Spotkania odbywają się w pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy św. w intencji kół różańcowych o godz. 9:00.

Wspólnota różańcowa naszej Parafii liczy obecnie 7 kół /róż/ po 20 osób każde. Koła są pod wezwaniami:

1. Niepokalanego Poczęcia N.M.P.
  2. Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  3. Wspomożenie Wiernych
  4. Matki Bożej Fatimskiej
  5. Matki Bożej Królowej Pokoju
  6. Piotra i Pawła (męskie)
  7. Świętego Wojciecha

Modlitwa Różańcowa znana jest w Kościele od bardzo dawna i ma swoją głęboką tradycję. Jest to modlitwa Maryjna związana z rozmyślaniem Pisma Świętego na miarę możliwości każdego człowieka.

Różaniec to rozważanie razem z Maryją podstawowych tajemnic Ewangelii od Wcielenia Syna Bożego poprzez Odkupienie na Krzyżu i Zmartwychwstanie Chrystusa aż po Zesłanie Ducha Świętego i chwałę nieba, w której uczestniczy Maryja przy boku swojego Syna.

Ojciec Święty Jan Paweł II powiedział do nas: "Różaniec to skarb, który trzeba odkryć. Proszę Was odmawiajcie Różaniec"

OPIEKUN: ks. Jakub Albiniak