Oaza Rodzin

Domowy Kościół, popularnie zwany Oazą Rodzin, to rodzinna gałąź Ruchu Światło Życie założonego przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Celem Ruchu jest pomoc małżeństwom i rodzinom w dążeniu do świętości wspólną drogą. Domowy Kościół oferuje małżonkom konkretne duchowe „narzędzia”, które służą pogłębianiu miłości do Boga, współmałżonka i dzieci, oraz prowadzą do służby innym ludziom.

Nasza formacja, zgodnie z nazwą Ruchu, odbywa się przede wszystkim w domu, w rodzinach. Tworzymy wspólnotę, której charakter jest dostosowany do wymagań życia „w świecie”, tzn. pracy zawodowej i codziennego trudu wychowywania dzieci. Wraz z księdzem Opiekunem spotykamy się raz w miesiącu w grupce małżeństw zwanej kręgiem rodzin, aby wspólnie rozważać Słowo Boże, dzielić się doświadczeniami życia rodzinnego i pogłębiać swoją wiarę. Jednocześnie nawiązujemy przyjacielskie relacje, zyskując możliwość wzajemnego wsparcia i pomocy. Staramy się także włączać w życie Parafii. W trakcie roku, a w sposób szczególny w czasie wakacyjnym, mamy możliwość uczestniczenia całymi rodzinami w wyjazdowych rekolekcjach, łącząc odpoczynek z pogłębianiem życia duchowego.

Domowy Kościół nie jest wspólnotą ludzi doskonałych, ale tych, którzy poważnie traktują Chrystusowe wezwanie do świętości i podejmują je – mimo słabości i upadków – każdego dnia. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych małżonków do włączenia się w tę piękną drogę codziennego odkrywania Bożej Miłości w miłości małżeńskiej i rodzinnej.

Więcej informacji można uzyskać u opiekuna grupy.

Zapraszamy również na lubelską stronę Domowego Kościoła.

Film ukazujący świadectwa kilku małżeństw należących do kręgów Domowego Kościoła. >>>  KLIKNIJ TUTAJ

Dlaczego warto dołączyć do Domowego Kościoła? Zobacz, może to miejsce właśnie dla Ciebie. >>> KLIKNIJ TUTAJ

OPIEKUN: